Oiva Unikko kopp og asjett sett hvit beige sølv



Dette Oivo Unikko settet med kopp og asjett i hvit og beige med det velkjente valmuemønsteret fra finske Marimekko er produsert i stengods. Servisene fra Marimekko tåler både oppvaskmaskin, mikrobølgeovn, fryser og ovn, perfekt for daglig bruk! Unikko er også flott å kombinere med det hvite serviset Oiva med samme form.
Valmuemønstret Unikko ble først designet av Maija Isola i 1964 da designhusets kolleksjoner stort sett inneholdt abstrakte mønstre. Hun designet en hel rekke blomstertrykk der valmuemønstret i dag representerer kreativitet.
Marimekko ble grunnlagt i 1951 av den fremsynte kvinnen Armi Ratia. Marimekko ble en av verdens første virkelige livsstilsmerker som kombinerte mote, vesker og tilbehør samt interiør i et tidløst, bærekraftig og funksjonelt design.
✔ Klassisk finsk design
✔ Miks og match
Se produktspesifikasjon
