Bernadotte bordkortholder 4pk



Bernadotte bordkortholdere – Elegante detaljer for stilfulle borddekkinger
Disse Bernadotte bordkortholderne fra Georg Jensen, inspirert av art deco-stilen, kombinerer eleganse og diskret design for å løfte enhver borddekking. Perfekte til å markere plasseringer eller fremheve menyer, tilfører de et sofistikert preg til både formelle og uformelle anledninger. Settet inneholder fire holdere med en diameter på 2,5 cm i tidløst design, leveres i en elegant gaveeske og inkluderer 20 papirkort for enkel bruk. Dette gjør det til en ideell gave til verten eller en praktisk løsning for å organisere bordet med stil.
Med sin kombinasjon av funksjonalitet og estetikk, er Bernadotte bordkortholdere en liten, men betydelig detalj som setter prikken over i-en på enhver dekorasjon.
✔ Basert på svenske Prins Sigvard Bernadotte`s originale design fra 1939
✔ Produsert i forkrommet sinklegering
✔ Klassisk og tidløs design
Se produktspesifikasjon
Utvidet produktinformasjon
Bernadotte
Bernadotte-serien fra danske Georg Jensens består blant annet av en elegant og tidløst besstikkserier, samt lysestaker, skåler, kanner og mye mer. Bestikket er elegant, samtidig som det er tidløst, og serien kan beskrives som Georg Jensens arv. Inspirert av det banebrytende arbeidet til den svenske prinsen Sigvard Bernadotte på 1930-tallet, en av Georg Jensens tidligste samarbeidspartnere, bruker Bernadotte-kolleksjonen ikoniske detaljer på en helt moderne måte. Han spilte også en viktig rolle i husets overgang fra romantisk art nouveau til strengere funksjonalisme, og arbeidet hans fortsetter å påvirke nye designere flere tiår senere. Resultatet er tidløst skandinavisk design.
Generelt
- Merke: Georg Jensen
- Serie: Bernadotte ({{ productsBySeriesCount }} produkter)
- Artikkelnummer: 10019521
- Materiale: Sink
- Salgsenhet: 4pk
Dimensjoner
- Høyde: 23 mm
- Diameter: 25 mm